Geplaatst op Geef een reactie

Maar hoe schrijf je jullie naam dan??

foto eigenwijs is ook wijs
foto eigenwijs is ook wijs
Balstjurrich is eigenwijs.

Als je begint met een bedrijf moet je aan veel dingen denken, en één van die dingen is een goede naam. Na veel nadenken en brainstormen zijn we op Balstjurrich gekomen. Het past bij ons beiden, en bij wat we maken en uitdragen. Bovendien is het Fries. Maar ja, de spelling hè, dat is wel lastig. In deze blog daarom op een rijtje hoe het níet moet.

Het is niet Balsturig

Balsturig is ook een fijn woord om in het vocabulaire op te nemen, maar ‘balsturig’ is de Nederlandse versie van Balstjurrich. Het betekent ongeveer hetzelfde, namelijk “ongezeglijk, eigenzinnig”. Nu wist ik even niet precies wat ongezeglijk betekende, maar dat blijkt dus ongehoorzaam te betekenen, met name bij kinderen. Nou, dat past uitstekend, maar het is nog niet Fries. En aangezien we Balsturige Friezinnen zijn hebben we het Nederlandse woord weer vrijgelaten in het wild. Gebruik het goed!

Het is niet Bolstjurrich

Dat is de naam van het Bolswarder Heamielfeest in juni. Wij zijn natuurlijk helemaal pro-feestjes en weten ook Bolward als één van de elf Friese steden te waarderen! Wist u trouwens dat Bolsward ook een bedevaartsoord is? Het Mariabeeld ‘Onze lieve vrouwen van Sevenwouden’ dat hiervoor verantwoordelijk is stamt uit de 13e eeuw. Verder is het een Hanzestad, en heeft het een prachtig stadhuis in Rococostijl. Ook staat de Sonnema Berenburg distilleerderij in Bolsward. Niks mis met Bolstjurrich dus.

Afijn, je kunt het verschil tussen ons en dit fijne feest herkennen aan de O in plaats van de A in de eerste lettergreep.

Het is niet Balstjoerich

Dit is de versie van het woord uit 1816. Het eerste lid wordt als ‘bol’ uitgesproken. Hier vinden we wel een aanwijzing voor de uitspraak van onze naam, namelijk de eerste lettergreep klinkt als ‘bol’. Balstjurrich spreek je namelijk uit als Bol-stjeur-ruch.

Het is niet Balstuterich

Dit woord betekent hetzelfde als Balstjurrich. Ook leuk, maar deze hebben we pas gevonden na veel zoeken voor dit blog. Het is dus niet een woord dat nog echt vaak gebruikt wordt.

Het is ook niet:

balstjurich, balsturrig, balsturige, balstjurrig, balturig, balturich, balturrich, balturrig, balstjeurich, balstjeurrich, balstjuerrich, balstjeurrig, balstjeurig, balsurig,  balsurich, balsurrich, balsurrig, balstuurig, balstuurich, balstuurrich, balstuurrig, bolstjurich, bolsturrig, bolsturige, bolstjurrig, bolturig, bolturich, bolturrich, bolturrig, bolstjeurich, bolstjeurrich, bolstjuerrich, bolstjeurrig, bolstjeurig, bolsurig, bolsurich, bolsurrich, bolsurrig, , belstjurrich, belsturig, belstjurig, belstjurrig, bolstuurig, bolstuurich, bolstuurrich, bolstuurrig, boalstjurich, boalsturrig, boalsturige, boalstjurrig, boalturig, boalturich, boalturrich, boalturrig, boalstjeurich, boalstjeurrich, boalstjuerrich, boalstjeurrig, boalstjeurig, boalsurig, boalsurich, boalsurrich, boalsurrig, boalstuurig, boalstuurich, boalstuurrich, bolstjeurrug, bolstjurrig, bolstjeurrig, boalstuurrig, baolstjurich, baolsturrig, baolsturige, baolstjurrig, baolturig, baolturich, baolturrich, baolturrig, baolstjeurich, baolstjeurrich, baolstjuerrich, baolstjeurrig, baolstjeurig, baolsurig, baolsurich, baolsurrich, baolsurrig, baolstuurig, baolstuurich, baolstuurrich, baolstuurrig, of een andere foute, alternatieve spelling.

Zo, nu weten we hoe hiet niet moet. Hoe moet het dan wel? Zo:

Bal – stj – ur – rich.

Balstjurrich.

Tip: kopieer het woord in een word bestandje, klik erop met de rechtermuisknop en sla het op in je woordenboek. Het kan zeker nog eens van pas komen.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *